Jump to content

Vodácké tábořiště Cakle a půjčovna lodiček

Oblíbené turistické místo se nachází pouhé 3 kilometry od ubytovny. Každého milovníka outdoorových aktivit zde potěší horolezecká stěna, tábořiště a půjčovna lodiček. Odtud se můžete vydat na krásnou projížďku po Tiché Orlici a užít si jejího nádherného okolí. Ve vodáckém tábořišti se nachází restaurace s posezením.

Vzdálenost k místu: 3 km

Aktivity: půjčovna lodiček, vodácké tábořiště, restaurace, horolezecká stěna

Více informací na stránkách Cakle

Historické město Litomyšl

Rodiště Bedřicha Smetany. Známá Litomyšl se nachází v dojezdové vzdálenosti, a to jen 15 minut od Ústí nad Orlicí. Svérázné náměstí lemované ikonickými domy nabídne příjemnou procházku, na které se můžete vydat k nejslavnější stavbě v okolí. Zámek patří na Seznam světového dědictví UNESCO a je typickým příkladem italského renesančního paláce pro zaalpské země. Smetanova Litomyšl je každoroční festival vážné hudby pořádaný na počest jednoho z největších českých skladatelů.

Vzdálenost k místu: 10 km

Aktivity: renesanční zámek, historické centrum, řada obchodů, hudební festival vážné hudby Smetanova Litomyšl

Síť cyklostezek údolím Tiché Orlice

Orlicko Ústecko je místem pro cyklistiku jako stvořené. Kromě nádherných lesních cest, můžete využít služeb velmi husté sítě cyklostezek. Po nich se dostanete na všechny směry a můžete navštívit nedaleký Letohrad, Choceň či Českou Třebovou. Každé ráno odjíždí přímo z města skibus, který vás zaveze až do Orlických hor. Odtud vede příjemná cesta zpět.

Vzdálenost k místu: 1 km

Aktivity: cyklostezka na trase Letohrad-Vysoké Mýto

Andrlův chlum a Křížová cesta

Andrlův chlum je populárním místem každého turisty. Na vrchu tohoto kopce naleznete starobylou restauraci a symbol okolní přírody Ústí nad Orlicí, železnou rozhlednu. Odtud dohlédnete až do nedalekých Orlických hor. Cestou si můžete užít Křížovou cestu vystavěnou v 19. století.

Vzdálenost k místu: 1 km

Aktivity: poutní cesta, restaurace, rozhledna

Aquapark Ústí nad Orlicí

Aquapark v Ústí nad Orlicí nabídne bohaté vyžití pro teplé dny. Součástí je moderní bazén, tobogány, beachvolejbalový kurt, dětský koutek, spousta restaurací a minigolf. V těsném sousedství se nachází také sportovní areál s tenisovými kurty, workoutovým hřištěm a sauna.

Vzdálenost k místu: 2 km

Aktivity: koupaliště, minigolf, tenis, workoutové aktivity, fotbal

Pastvinská přehrada a Zemská brána

Pastvinská přehrada se nachází asi 15 km od Ústí nad Orlicí. Uměle vytvořená vodní nádrž nabídne hned několik pláží a bohatou nabídku vyžití. Na místě naleznete půjčovnu šlapadel a loděk. Jen několik kilometrů od přehrady se nalézá Zemská brána, poklad Orlických hor.

Vzdálenost k místu: 15 km

Aktivity: koupaliště, půjčovna loděk, pláže, restaurace